1800 میلیارد تومان معوقات بودجه دانشگاه ها ازسال 97، پرداخت بودجه ازصندوق توسعه ملی

به گزارش مجله باهام، رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: یک هزار و 800 میلیارد تومان معوقات کل دانشگاه ها از سال 97 است و مشکل عدم پرداخت کامل بودجه برای همه دانشگاه ها است.

1800 میلیارد تومان معوقات بودجه دانشگاه ها ازسال 97، پرداخت بودجه ازصندوق توسعه ملی

جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله باهام، با بیاناینکه بودجه این دانشگاه در سال 97 به طور کامل پرداخت نشده است، گفت: متأسفانه دانشگاه علم و صنعت نیز مانند سایر دانشگاه ها نتوانسته بودجه سال گذشته را به طور کامل دریافت کند. بر این اساس 20 درصد از اعتباری که به دانشگاه اختصاص داده شده بود، هنوز از خزانه به حساب دانشگاه واریز نشده است.

وی افزود: بنا شده تا معوقات دانشگاه ها از صندوق توسعه ملی پرداخت شود و طی آخرین اخبار، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دنبال اخذ مجوزهای لازم برای برداشت از این صندوق هستند تا ظرف همین هفته پرداخت انجام شود.

رئیس دانشگاه علم و صنعت در ادامه توضیح داد: علی رغم اینکه سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده بود که باید تخصیص صددرصدی برای بودجه دانشگاه ها صورت بگیرد، اما تا این لحظه نقدینگی تأمین نشده است.

وی درباره دلیل عدم پرداخت کامل بودجه به دانشگاه ها توضیح داد: عدم تحقق درآمدهای دولت و عدم تأمین نقدینگی از مواردی است که این مشکل را ایجاد کرده که طبیعتا سازمان برنامه و بودجه به دنبال حل این مشکل است.

وی ادامه داد: همچنین علت اینکه معوقات بودجه دانشگاه ها از صندوق توسعه ملی پرداخت می شود، این است که طبق قانون، این مجوز وجود ندارد که مبلغی در سال 98 برای معوقات سال 97 از خزانه برداشت شود و اگر چنین کاری انجام شود، با بودجه دانشگاه ها در سال 98 لحاظ شده است.

ذاکری تأکید کرد: یک هزار و 800 میلیارد تومان معوقات کل دانشگاه ها از سال 97 است و مشکل عدم پرداخت کامل بودجه برای همه دانشگاه ها است.

وی در انتها اعلام کرد: با وجود آنکه سازمان برنامه و بودجه از شرایط کنونی و وضعیت اقتصادی خبر داشت، بودجه 97 به طور کامل تخصیص داده نشد که در آینده این عدم پرداخت می تواند مشکلاتی را برای فعالیت های دانشگاه ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 191

به "1800 میلیارد تومان معوقات بودجه دانشگاه ها ازسال 97، پرداخت بودجه ازصندوق توسعه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1800 میلیارد تومان معوقات بودجه دانشگاه ها ازسال 97، پرداخت بودجه ازصندوق توسعه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید