2 فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می فرایند

به گزارش مجله باهام، فضانوردان سازمان فضایی آمریکا (ناسا) امروز - یکشنبه - اولین گام را در جهت افزایش صفحات خورشیدی ایستگاه فضایی بین المللی در یک پیاده روی فضایی 2 نفره انجام می دهند.

2 فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می فرایند

کیت روبینز و ویکتور گلاور فضانوردان ناسا قصد دارند حدود ساعت 6 صبح به وقت منطقه زمانی شرقی (آمریکا) برای انجام یک پیاده روی فضایی 6 و نیم ساعته از ایستگاه بین المللی فضایی که در فاصله حدود 250 مایلی بالای سطح زمین واقع شده است، خارج شوند.

روبینز و گلاور در این پیاده روی فضایی تدارکات را برای نصب 6 صفحه خورشیدی جدید آماده می نمایند؛ ناسا میخواهد ارایه این صفحات خورشیدی را از ماه ژوئن (خرداد 1400) توسط کپسول باری اسپیس ایکس به ایستگاه بین المللی فضایی شروع کند.

اندازه این پانل های جدید کمی بیش از نصف اندازه هشت صفحه خورشیدی موجود در ایستگاه بین المللی فضایی به طول 240 فوت (731.82 متر) است. اما با این وجود پنل های خورشیدی جدید به لطف پیشرفت در فناوری خورشیدی، انرژی بیشتری را ارایه خواهند داد.

ناسا گفت: آرایه های جدید در مقابل شش مورد از صفحات خورشیدی فعلی در ایستگاه بین المللی فضایی قرار می گیرند و کل برق موجود در ایستگاه فضایی را حدود 34 درصد افزایش می دهند.

کنی تاد معاون مدیر برنامه ایستگاه فضایی ناسا در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: تقاضای برق این ایستگاه فضایی به دلیل افزایش آزمایشات علمی بر روی این سکوی در حال چرخش در حال افزایش است. طی دو سال گذشته، فضانوردان برای تأمین انرژی بیشتر، باتری های ایستگاه فضایی را به روز کردند.

وی اضافه نمود: صادقانه بگویم، ما امروز به دنبال نیرویی هستیم که در گذشته حتی رویای آن را هم نمی دیدیم. ما کوشش می کنیم تا آنجا که می توانیم، همه کاربران مختلفی را که وارد این ایستگاه می شوند، جای دهیم.

اولین مأموریت کاملاً خصوصی به ایستگاه فضایی قرار است در ژانویه 2022 از سوی شرکت فضایی Axiom Space مستقر در هوستون و توسط موشک فالکون 9 شرکت فضایی اسپیس ایکس و کپسول کرو دراگون انجام گردد.

طبق اعلام ناسا، روبینز و گلاور اصلاحاتی را برای نصب پانل های خورشیدی جدید ایجاد می نمایند. این پروژه سومین راهپیمایی فضایی برای هر دو فضانورد خواهد بود. اولین جفت آرایه های خورشیدی در این سکوی در حال چرخش در دسامبر سال 2000 مستقر شدند و بیش از 20 سال است که برق نیروگاه ایستگاه فضایی را تأمین می نمایند.

مطابق با اعلامیه مطبوعاتی ناسا درباره راهپیمایی فضایی، صفحات خورشیدی فعلی به خوبی کار می نمایند، اما همانطور که انتظار می رفت، علایم تخریب را نشان می دهند، زیرا برای یک عمر مفید 15 ساله طراحی شده اند.

ناسا بیستمین سال زندگی انسان ها را در ایستگاه فضایی در سال 2020 میلادی رقم زد؛ در آن موقع، 242 نفر از 19 کشور از این آزمایشگاه در حال چرخش که میزبان حدود 3000 آزمایش تحقیقاتی بوده، بازدید نموده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1643

به "2 فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 فضانورد ناسا امروز به پیاده روی فضایی می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید