شروع بکار برنامه سلامت خانواده در 57 شهر کشور، اولویت با منطقه ها محروم

به گزارش مجله باهام، وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی: عضو دیگر تیم سلامت، پزشک خانواده است؛ مراقب سلامت در صورت تشخیص بیماری، فرد بیمار و نیازمند مراقبت را به پزشک خانواده به عنوان سطح یک خدمات ارجاع می دهد تا به صورت رایگان معاینه و درمان گردد.

شروع بکار برنامه سلامت خانواده در 57 شهر کشور، اولویت با منطقه ها محروم

وزیر بهداشت با اشاره به شروع بکار برنامه سلامت خانواده در حدود 57 شهر کشور از ابتدای اردیبهشت امسال، اولویت اجرای این برنامه را منطقه ها محروم کشور عنوان نمود.

به گزارش شامگاه شنبه ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر بهرام عین اللهی در سفر به شیراز با اشاره به اجرای برنامه سلامت خانواده به عنوان یکی از اولویت های وزارت بهداشت در امسال، رویکرد مهم این برنامه را تقویت اقدامات پیشگیرانه و حفظ سلامت مردم خواند که با مشارکت گروه های گسترده و توانمند، در بستر شبکه بهداشت و درمان کشور دنبال می گردد.

وی عملکرد مراقبان سلامت را که در منطقه ها شهری به عنوان اعضای گروه های سلامت خانواده خدمت ارایه می نمایند، مشابه خدمات بهورزان در منطقه ها روستایی عنوان نمود و گفت: تیم های سلامت با پایش فعالانه جمعیت تحت پوشش، سلامت آنها را به طور منظم پیگیری می نمایند و می کوشند با مطلع سازی افراد از شرایط سلامت خود، از بروز مسائل ناشی از بیماری ها در افراد، پیشگیری نمایند.

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: عضو دیگر تیم سلامت، پزشک خانواده است؛ مراقب سلامت در صورت تشخیص بیماری، فرد بیمار و احتیاجمند مراقبت را به پزشک خانواده به عنوان سطح یک خدمات ارجاع می دهد تا به صورت رایگان معاینه و درمان گردد.

عین اللهی گفت: بعلاوه پزشک خانواده در صورت احتیاج به خدمات تخصصی، فرد را به پزشک متخصص به عنوان سطح 2 خدمات ارجاع می دهد و در این مرحله اطلاعات مربوط به شرایط سلامت بیمار و فرآیندهای درمانی او در پرونده الکترونیکی را در اختیار پزشک متخصص قرار می دهد.

وی اضافه نمود: سطح سه خدمات، مربوط به افرادی است که احتیاج به بستری و دریافت خدمات درمانی در بیمارستان دارند که این مرحله با انتقال پرونده الکترونیک بیمار به بیمارستان انجام می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1402 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2341

به "شروع بکار برنامه سلامت خانواده در 57 شهر کشور، اولویت با منطقه ها محروم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع بکار برنامه سلامت خانواده در 57 شهر کشور، اولویت با منطقه ها محروم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید