ادعای آمریکا: چین نگران دور دوم ریاست جمهوری ترامپ است

به گزارش مجله باهام، در پی فشار قانونگذاران دموکرات آمریکا برای انتشار مدارکی از مداخله خارجی در انتخابات نوامبر، یک مقام ارشد ضد اطلاعات جزئیات جدیدی درباره این تهدید منتشر نموده که شامل این ارزیابی است که روسیه جو بایدن را هدف قرار داده و چین نگران دور دوم ریاست جمهوری ترامپ است.

ادعای آمریکا: چین نگران دور دوم ریاست جمهوری ترامپ است

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از یاهو نیوز، بیل اوانینا، مدیر مرکز ملی ضد اطلاعات و امنیت آمریکا در بیانیه ای گفت: این جامعه اطلاعاتی بر پایه اظهارات علنی مقام های چینی در مورد مسائلی نظیر واکنش جهانی به پاندمی ویروس کرونا و نبرد بر سر فناوری هایی نظیر 5جی و رسانه اجتماعی به این نتیجه رسیده است که چین در حال حاضر ترجیح می دهد که دونالد ترامپ که از دید پکن غیر قابل پیش بینی است، دوباره در انتخابات پیروز نشود.

این مقام اطلاعاتی همچنین گفت، از طرف دیگر روسیه برای بدنام کردن جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا کوشش دارد که مطابق با دیدگاه مسکو در دوران حضور او در دولت اوباماست. او به عنوان نمونه به آندری کرکاچ، عضو مجلس اوکراین و هوادار روسیه اشاره نمود که تماس های تلفنی افشا شده او درباره کار بایدن در اوکراین، موضوع تحقیقات جمهوری خواستار در کمیته امنیت داخلی سنا نهاده شد.

این جامعه اطلاعاتی همچنین مدعی کوشش های ایران برای تضعیف نهادهای دموکراتیک آمریکا شد. بیل اوانینا در ادامه ادعاهایش گفت دشمنان خارجی و در درجه اول روسیه، چین و ایران به استفاده از تدابیر نفوذ پیدا و پنهان برای تغییر ترجیح رای دهندگان آمریکایی و چشم اندازها، تغییر سیاستهای آمریکا، افزایش تفرقه در ایالات متحده و تضعیف اعتماد مردم آمریکا به فرایند دموکراتیک ما ادامه خواهند داد.

اندکی پس از اعلام اطلاعاتی اوانینا، سناتورها مارکو روبیو، از جمهوری خواستار فلوریدا و رئیس موقت این کمیته اطلاعاتی و مارک وانر، از اعضای رده بالای دموکرات با انتشار بیانیه مشترکی از این جزئیات جدید استقبال نموده و آنها را گامی در راستای انتشار هر چه بیشتر اطلاعات درباره تهدیدات خارجی در انتخابات آمریکا توصیف کردند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1265

به "ادعای آمریکا: چین نگران دور دوم ریاست جمهوری ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای آمریکا: چین نگران دور دوم ریاست جمهوری ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید