ماس: فرقی نمی کند پیروز انتخابات آمریکا چه کسی است، لزوم استقلال بیشتر اروپا

به گزارش مجله باهام، وزیر خارجه آلمان خواستار شروعی تازه در مناسبات دو سوی آتلانتیک بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بدون توجه به اینکه چه کسی پیروز این انتخابات باشد شده و بر لزوم استقلال امنیتی بیشتر اروپا تاکید کرد.

ماس: فرقی نمی کند پیروز انتخابات آمریکا چه کسی است، لزوم استقلال بیشتر اروپا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در مقاله ای که در روزنامه دی ولت منتشر شده است خواستار شروعی جدید در مناسبات دو سوی آتلانتیک شده و گفت: بعد از انتخابات کنگره و ریاست جمهوری آمریکا آلمان و اروپا باید با کمال خونسردی برای مداخله کم تر آمریکا در امور جهانی آماده شوند و فرقی نمی کند چه کسی در این انتخابات پیروز شود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

ماس این را وظیفه اصلی رئیس جمهور منتخب آمریکا دانست که شکاف ها و اختلافات را برطرف کند.

ماس همچنین گفت که بعد از چهار سال سخت حالا زمان شروعی تازه در شراکت دو سوی آتلانتیک است.

وی برندگان اختلافات بین آمریکا و اروپا را پکن، مسکو و ایران دانسته و گفت: دولت آلمان به سرعت بعد از انتخابات با پیشنهاداتی به واشنگتن نزدیک می شود.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت: ما به یک فهم مشترک درباره قواعد بازی جهانی که طی سال های اخیر توسط هر یک از طرفین نقض شده است نیاز داریم. این مسئله از طریق یک سیاست تحریمی هماهنگ و همچنین یک موضع مشترک در برابر چین ، در سازمان تجارت جهانی و یا اقدامات مشترک در بالکان غربی باید شکل گیرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وزیر امور خارجه آلمان روابط جدید با آمریکا را همچنین بدین مفهوم دانست که اروپایی ها در صورت لزوم خود به تنهایی بتوانند با بحران هایی که در نزدیک و اطراف آن ها رخ می دهد غلبه کنند. وی گفت: هدف استقلال اروپایی است.

ماس این هدف را مغایر با شراکت دو سوی آتلانتیک ندانسته و گفت: عکس تنها اروپایی که تلاش های معقولی در راستای مراقبت مستقل از منافع امنیتی خود انجام می دهد در آینده هم به عنوان یک شریک جذاب برای آمریکا باقی می ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1399

به "ماس: فرقی نمی کند پیروز انتخابات آمریکا چه کسی است، لزوم استقلال بیشتر اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماس: فرقی نمی کند پیروز انتخابات آمریکا چه کسی است، لزوم استقلال بیشتر اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید