انتقام تازه چین از آمریکا

به گزارش مجله باهام، ایرنا نوشت: در بحبوحه جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، چین در اقدامی تلافی جویانه، خرید سویا از آمریکا را بطور کلی متوقف کرد.

انتقام تازه چین از آمریکا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تنش تجاری میان آمریکا و چین به اوج خود رسیده است و به نظر می رسد در روزهای آینده وارد مرحله ای تازه گردد.

به دنبال اقدام دولت آمریکا علیه شرکت چینی هوآوی، دولت پکن نیز روز پنجشنبه بطور کامل واردات سویا از مقصد آمریکا را ممنوع گفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پیشتر مدعی شده بود: در تعامل با چینی ها حق با ماست. به یاد آورید که آنها (چینی ها) توافق با ما را شکستند و برای مذاکره مجدد کوشش کردند.

به دنبال این موضوع، انجمن ملی تولیدکنندگان گندم آمریکا، انجمن سویای آمریکا و انجمن ملی تولیدکنندگان ذرت این کشور در بیانیه ای مشترک گفتند که کشاورزان آمریکا به شدت نگران اقدامات ترامپ درباره افزایش تعرفه بر کالاهای چین هستند.

براساس اظهارات این سه انجمن، این محصولات حدود 171 میلیون هکتار از زمین های کشاورزی آمریکا را تشکیل می دهد...

رئیس انجمن سویا آمریکا دراین باره گفت: افزایش تعرفه ها عواقب جدی بر مزارع و خانواده کشاورزان وارد خواهد نمود؛ توسعه بازار سویا چین برای ما حدود 40 سال زمان برد و این بخش عمده ای از عمر ما است، بنابراین اگر توافق تجاری صورت نگیرد و تعرفه ها برداشته نگردد، کسانی که برای توسعه بازار کوشش کردند ممکن است نتیجه آن را در طول عمر خود مشاهده نکنند.

پکن لحن تندتری را به نسبت همواره اتخاذ نموده و گفته است که اقدام آمریکا را بی پاسخ نمی گذارد.

اقدام ترامپ علیه پکن که همان افزایش چشمگیر تعرفه ها بر 200 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی است واکنش های زیادی در چین به دنبال داشت و دولت و مردم این کشور را خشمگین کرد به طوری که وزارت بازرگانی چین گفت از راه مقابله به مثل وارد می گردد.

ممکن است چین، ساختار اقتصادی آمریکا را هدف قرار دهد، به این معنا که چین، بزرگ ترین طلبکار آمریکا به شمار می رود و بیش از هزار میلیارد دلار اسناد قرضه آمریکا را در اختیار دارد که می تواند از این اهرم برای رویارویی با واشنگتن استفاده کند.

چینی ها همچنین اعلام نموده اند که زمان تجارت بیشتر با ارز چین (یوآن)، به جای دلار فرا رسیده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 229

به "انتقام تازه چین از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقام تازه چین از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید