با 7 میلیارد تومان مشکل اقتصادی پرسپولیس حل می گردد؟!

به گزارش مجله باهام، گفته می گردد 75 میلیارد تومان از رقم قرارداد میان کارگزار و باشگاه پرسپولیس پرداخت و به قول معروف پیش خور شده است.

با 7 میلیارد تومان مشکل اقتصادی پرسپولیس حل می گردد؟!

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهم ترین منبع درآمد اقتصادی پرسپولیس کارگزار این باشگاه است. کارگزار تا امروز حتی بیشتر از توافق به پرسپولیس پول داده و تا آخر آذر پرداختی به باشگاه پرسپولیس نخواهد داشت.

طبق شنیده ها قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزار فعلی 110 میلیارد تومان برای لیگ بیستم است و شنیده می گردد 75 میلیارد تومان از این رقم پرداخت و به قول معروف پیش خور شده است. ظاهراً این پول در زمان مهدی رسول پناه صرف پرداخت مطالبات برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس و هزینه های جاری باشگاه از جمله سفر به قطر و لیگ قهرمانان آسیا شده است.

حالا شنیده می گردد موعد چک بعدی اسپانسر پرسپولیس روز 12 آذرماه جاری است و قرار بر این شده که 7 میلیارد تومان به حساب باشگاه پرسپولیس واریز گردد. این درحالیست که بازیکنان پرسپولیس برای فصل جدید هیچ مبلغی دریافت نکرده و بعضی دیگر نیز 30 تا 40 درصد بابت آپشن فصول گذشته طلبکارند. بازیکنانی که نسبت به دریافتی بازیکنان استقلال (بخوانید 20 درصد!) دلخور شده و مصاحبه هایی انجام داده اند.

سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس نیز در این رابطه صحبت هایی انجام داد که در خبرورزشی و سایر رسانه ها منتشر شد. حال پرسش اینجاست؛ آیا با 7 میلیارد تومان می توان پیش پرداخت فصل جاری بازیکنان پرسپولیس یا آپشن فصول گذشته را پرداخت کرد؟ تصورش را بکنید بازیکنانی مثل وحید امیری با قرارداد 4 میلیارد و 800 میلیون تومانی اگر بخواهند 20 درصد آن را به عنوان پیش پرداخت دریافت نمایند رقمی معادل 960 میلیون تومان خواهد شد!

حالا سایر بازیکنان و مربیان خاصه یحیی گل محمدی را هم محاسبه کنید تا متوجه مسائل مدیران باشگاه پرسپولیس با این چک دریافتی شوید. فراموش هم نباید کرد تیم پرسپولیس باید حدود 2 هفته دیگر برای شرکت درفینال لیگ قهرمانان آسیا راهی دوحه قطرگردد. هزینه های پرواز، اقامت و... این سفر نیز رقم متنابهی خواهد شد که احتمالا باید از همین چک 7 میلیاردی تأمین گردد!

شاید یکی از راهکارها فروش تبلیغات پیراهن پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا باشد اما این راه نیز مسدود شده است. با امضای قرارداد بانک گردشگری با باشگاه پرسپولیس، اسپانسری این بانک تا خاتمه فصل لیگ برتر فوتبال کشور (سال 1401) ادامه دارد. مذاکرات مربوط به این قرارداد که از سال گذشته آغاز شده بود، بین مقام های ارشد بانک گردشگری و باشگاه پرسپولیس و همچنین شرکت آیندهه پرداز امضا شده است. بر اساس قرارداد امضا شده بین طرفین، دو محور اساسی مورد توافق نهاده شد. به موجب این قرارداد، بانک گردشگری در فصل های آینده تا سال 1401 در تمام مسابقات اعم از لیگ برتر، جام حذفی و... به عنوان اسپانسر باشگاه پرسپولیس انتخاب و مقرر شد نام و نشان بانک گردشگری روی پیراهن پرسپولیس نقش آفرینی کند. در همین ارتباط شنیدیم مبلغی حدود 15 میلیارد تومان هم بانک گردشگری در اختیار باشگاه پرسپولیس گذاشته که آن هم خرج و هزینه طلب برانکو و... شده است!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1465

به "با 7 میلیارد تومان مشکل اقتصادی پرسپولیس حل می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 7 میلیارد تومان مشکل اقتصادی پرسپولیس حل می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید