تب کرونا در هرمزگان رو به فروکش، ضرورت همکاری مردم و واکسیناسیون سریع

به گزارش مجله باهام، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: با توجه به کاهش مراجعان بستری سرپایی شاهد کاهش 11 درصدی غربالگری و تست ها بودیم که موارد مثبت و موارد شناسایی شده 22 درصد کاهش یافته است.

تب کرونا در هرمزگان رو به فروکش، ضرورت همکاری مردم و واکسیناسیون سریع

به گزارش گروه استان ها خبرنگاران؛ فاطمه نوروزیان صبح امروز (13 شهریورماه) در جمع خبرنگاران، اضافه کرد: در 24 ساعت گذشته با جانباختن 6 نفر دیگر از بیماران کرونایی در هرمزگان، تعداد کل جانباختگان این بیماری در استان به دو هزارو 207 نفر رسید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه با بستری شدن 186 نفر دیگر، تعداد کل بستری های کرونا در استان به 820 نفر رسید، اظهار کرد: اکنون 131 نفر در بخش مراقبت های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال 36 نفر از آن ها وخیم است.

وی با تبریک روز بهورز و آمار مقایسه ای نسبت به دو هفته اخیر، گفت: با توجه به کاهش مراجعان بستری سرپایی شاهد کاهش 11 درصدی غربالگری و تست ها بودیم که موارد مثبت و موارد شناسایی شده 22 درصد کاهش یافته است.

نورزیان با اشاره به کاهش 4 درصدی مثبت بودن تست ها نام کرد: این نشان دهنده کاهش گردش ویروس کرونا در جامعه است و امیدواریم این فرایند با رعایت شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم در استان تداوم داشته باشد.

وی اظهار کرد: با کاهش 26 دصدی بیماران بستری، 14 درصد هم بیماران بستری در آی سی یو هم کاهش یافته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه موارد فوتی هم 30 درصد کاهش داشتیم، بیان کرد: امیدواریم هر هفته نسبت به هفته قبل کاهش موارد فوتی باشیم تا هر چه زودتر از این پیک عبور کنیم و شاهد پیک تازه در استان نباشیم.

وی در پایان گفت: این امر مستلزم همکاری مردم و واکسیناسیون سریع است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1400 بروزرسانی: 14 شهریور 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1891

به "تب کرونا در هرمزگان رو به فروکش، ضرورت همکاری مردم و واکسیناسیون سریع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تب کرونا در هرمزگان رو به فروکش، ضرورت همکاری مردم و واکسیناسیون سریع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید