فراوری لنزهای تماسی نو برای بیماران عیوب انکساری

به گزارش مجله باهام، به گزارش روز شنبه خبرنگاران از مرکز تحقیقات لنز و اپتیک ایران، پرویز زرین بخش اضافه کرد: در این شیوه مختصات چشم بیمار مقدار گیری شده، به دستگاه سی ان سی که ماشین های کامپیوتری قابل برنامه ریزی هستند، داده می گردد. سپس دستگاه متناسب با شرایط چشم بیمار، لنز را طراحی نموده و تحویل می دهد.

فراوری لنزهای تماسی نو برای بیماران عیوب انکساری

وی با اشاره به اینکه این لنزها برای تمام گروه های سنی که دچار عیب های انکساری چشم شامل نزدیک بینی، دوربینی شدید، آستیگماتیسم منظم و نامنظم و قوز قرنیه هستند، کاربرد دارد، گفت: از مهم ترین مزیت های این لنزها می توان راحتی بیمار و احساس نکردن لنز به عنوان یک جسم خارجی در چشم، اکسیژن رسانی بالا، عبور مایعات از زیر لنز که مانع خشکی چشم می گردد و میدان دید بهتر را نام برد.

زرین بخش ادامه داد: از آنجا که یکی از شایع ترین مسائل افرادی که از لنزهای غیر کورینواسکرال استفاده می نمایند، ورود گرد و خاک به زیر لنز و ایجاد آزار و اذیت برای استفاده نمایندگان از این لنزها است، طراحی لنزهای کورینواسکرال به گونه ای اجرا شده که گرد و خاک به زیر این لنزها نفوذ نمی کند. بعلاوه این لنزها برترین گزینه برای بیماران دچار قوز قرنیه است که به علت انحنای قرنیه شأن قادر به استفاده از دیگر لنزها نیستند. لنزهای کورینواسکرال مرکزیت کامل پیدا نموده به طور کامل سطح قرنیه این افراد را پوشش می دهد.

به گفته وی، این روش روی 109 بیمار مورد آزمایش قرار گرفته که مقدار پیروزیت آن 94.5 درصد بوده است که پس از پیروز بودن کارآزمایی هایی بالینی، در حال حاضر در 24 کلینیک و مطب چشم پزشکی در حال تجویز به بیماران است.

زرین بخش، از دیگر مزایای لنزهای نو را سرعت در دسترس بودن آنها برشمرد و اضافه نمود: این لنزها طی 24 ساعت در کشور طراحی و با قیمت یک سوم مشابه خارجی آن به بیمار تحویل داده می گردد. بعلاوه در صورت وجود اشکالات احتمالی قابل بازگشت به لابراتوار برای اصلاح یا تعویض است.

وی تاکید نمود: این در حالی است که فرایند واردات مشابه خارجی لنزهای کورینواسکرال که معمولاً از آمریکا یا اروپا وارد کشور می شوند، حدود 6 ماه به طول می انجامد. که غیر از معطلی و انتظار بیمار برای تحویل لنز در صورتی که لنز دارای اشکالاتی باشد، به علت وارداتی بودن آن و زمانبر بودن فرایند تعویض، بیمار و تجویز نماینده لنز دچار خسارت های مادی و اتلاف وقت خواهند شد.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 اسفند 1400 بروزرسانی: 8 اسفند 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2077

به "فراوری لنزهای تماسی نو برای بیماران عیوب انکساری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری لنزهای تماسی نو برای بیماران عیوب انکساری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید