حمله باور نکردنی گله شیرها به یک تمساح

به گزارش مجله باهام، این لحظه غیرقابل تصوری بود که یک گروه از شیر ها در حمله به یک تمساح بزرگ الجثه که در خشکی حضور پیدا نموده بود تردید نکردند!

حمله باور نکردنی گله شیرها به یک تمساح

به گزارش خبرنگاران، شیر ها به خاطر طبیعت پر جنب و جوش و خشن خود شناخته می شوند، اما گرفتن تمساح عجیب و غیرقابل پیش بینی است.

طول یک تمساح کاملاً رشد یافته به 7 متر (22.9 فوت) و وزن آن به 1 تن (2204 پوند) می رسد. برخلاف یک شیر کاملاً رشد یافته که تنها تا 270 کیلوگرم (595 پوند) وزن دارد.

به طور طبیعی، این دو گونه هر دو شکارچی باورنکردنی هستند و به خاطر تاکتیک های شگفت انگیز خود در هنگام از بین بردن طعمه شناخته می شوند. اما تمساح ها نیروی گاز گرفتن بسیار زیادی دارند و با این فرصت می توانند شیر را به شدت زخمی نمایند. این شیر ها می دانستند که عملیات گروهی در مقابل این خزنده قطعاً به نفع آن ها خواهد بود.

کانر داوز دانش آموز 15 ساله و خانواده اش از دیدن این چشم انداز باورنکردنی در منطقه حفاظت شده انتابنی در آفریقای جنوبی در واتربرگ لذت بردند.

کانر در این باره می گوید: ما شیر نر را دیدن کردیم که در جاده خاکی در امتداد رودخانه راه می رفت. شیر نر با چند شیر جوان برخورد کرد و همه به راه رفتن در جاده ادامه دادند. آن ها به جایی رسیدند که تمساح در خشکی و زیر آفتاب حضور داشت. ناگهان شیر نر به تمساح حمله کرد.

من شوکه شدم که یک شیر حتی به فکر کشتن یک تمساح می افتد. من واقعاً برای تمساح نگران نبودم این تا زمانی بود که شیر پای عقبش را گرفت و آن را از آب دور کرد. بقیه شیر ها هم پیوستند و به تحریک و حمله به تمساح ادامه دادند.

پایان، تمساح پیروز به فرار شد و من خیالم راحت شد که نمی بینیم شیر تمساح را می کشد. تمساح شنا کرد و شیر ها حرکت کردند و طوری برخورد کردند که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده است. تا به حال همچین چیزی ندیده بودم. حتی راهنمای سافاری به ما گفت که هرگز چنین چیزی را ندیده یا نشنیده است.

ما تمساح را روز بعد در حال شنا در آب دیدیم و دوستانی که دو هفته بعد از آن بازدید کردند نیز تأیید کردند که تمساح هنوز خوب است.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 2210

به "حمله باور نکردنی گله شیرها به یک تمساح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله باور نکردنی گله شیرها به یک تمساح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید