خبرنگاران انصارالله: کرونا فرصت خوبی است که عربستان آبرومندانه از یمن خارج گردد

به گزارش مجله باهام، تهران-خبرنگاران-محمد البخیتی عضو شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن چهارشنبه شب خطاب به مسؤولان سعودی گفت که کرونا فرصت مناسبی است که عربستان به صورت آبرومندانه از جنگ یمن خارج گردد.

خبرنگاران انصارالله: کرونا فرصت خوبی است که عربستان آبرومندانه از یمن خارج گردد

البخیتی که در گفت وگوی ویژه با شبکه خبری المیادین سخن می گفت، اضافه نمود: محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی موجب افزایش فقر و شیوع بسیاری از بیماری هایی واگیردار شده است.

وی فاش کرد، تماس افسران ائتلاف سعودی و مزدوران یمنی ها آنها را توسط انصارالله رصد شده است و پس از آن این گروه متوجه شده است،آنها در کوشش برای ورود ویروس کرونا به یمن بوده اند.

این عضو ارشد انصارالله یمن اضافه نمود: عربستان بخوبی فهمیده است که بخش بهداشتی یمن توانایی تحمل بار ناشی از بیماران کرونا را ندارد، به همین خاطر این کشور مدام اقدام به اعزام شهروندان یمنی ها به یمن می نماید.

عضو شورای عالی جنبش انصارالله یمن همچنین گفت اکثریت مزدوران سعودی نسبت به سیاست دولت ریاض درخصوص شیوع ویروس کرونا در یمن بسیار نگران هستند.

وی اضافه نمود: مردم یمن به خوبی نسبت به دخالت های امارات و عربستان در یمن مطلع هستند و عربستان تنها به راهکار نظامی در یمن می اندیشد، درحالی که ما به توقف کامل جنگ و لغو کامل محاصره یمن به صورت کامل پایبند است.

عضو شورای سیاسی عالی یمن با بیان این که ادامه محاصره یمن به معنای تداوم تجاوزی ائتلاف سعودی است، اضافه نمود: این محاصره یک تجاوز نظامی و اقدام امروز عربستان تنها یک تاکتیک است.

وی تأکید کرد: توازن قدرت اینک به سود ارتش و کمیته های مردمی یمن سنگینی می نماید و ائتلاف سعودی بسیار نگران است که رزمندگان یمنی، بخش های دیگر یمن را از اشغال آنها خارج نمایند.

البخیتی تأکید کرد: اگر عربستان توافق آتش بس را با لغو محاصره یمن تضمین نکند، این بدان معناست که جنگ همچنان ادامه دارد.

این عضو ارشد انصارالله توضیح داد: عربستان بارها اعلام نموده است که عملیات نظامی در یمن را سرانجام می دهد، اما در واقعیت این عملیات ها متوقف نشده است.

البخیتی بار دیگر گفت: اگر محاصره یمن شکسته نگردد، این یک تاکتیک روشن خواهد بود برای آن که عربستان بتواند برای جبران خسارت هایی که متحمل شده است، تجدید قوا کند.

اظهارات البخیتی پس از آن اعلام می گردد که ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بامداد پنجشنبه بطور رسمی از اعلام توافق آتش بس در یمن اطلاع داد.

محمد علی الحوثی رییس شورای عالی سیاسی یمن نیز چهارشنبه شب از ارائه یک طرح جامع برای توقف نهایی و جامع جنگ در یمن به مارتین گریفیث فرستاده ویژه سازمان ملل متحد اطلاع داد.

محمدعبدالسلام رییس هیأت مذاکره نماینده انصارالله در مذاکرات صلح گروه های یمنی در استکهلم سوئد نیز چهارشنبه شب با تأیید طرح پیشنهادی خود به گریفیث برای سرانجام یافتن درگیری ها گفت:به درخواست دبیر کل سازمان ملل برای توقف درگیری ها و آتش بس در یمن یک دیدگاه ملی و جامع ارائه شده است.

در حالی خبر اعلام اتش بس از سوی ائتلاف سعودی در یمن اعلام می گردد که سعودی ها بارها با ادامه حملات به یمن، آتش بس های مکرر با یمنی ها را نقض نموده اند.

در همین ارتباط، منابع نزدیک به انصارالله یمن چهارشنبه شب گفتند که در 24 ساعت گذشته ائتلاف سعودی در 58 منطقه مختلف یمن را هدف قرار دادند که بیشتر آن در استان الجوف در غرب یمن صورت گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1032

به "خبرنگاران انصارالله: کرونا فرصت خوبی است که عربستان آبرومندانه از یمن خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انصارالله: کرونا فرصت خوبی است که عربستان آبرومندانه از یمن خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید