روسیه به دنبال ایجاد پایگاه های نظامی در ویتنام و کوبا است

به گزارش مجله باهام، معاون وزیر دفاع روسیه از تصمیم و برنامه مسکو برای احیای مجدد فعالیت پایگاه های نظامی خود در کوبا و ویتنام خبر داده است.

روسیه به دنبال ایجاد پایگاه های نظامی در ویتنام و کوبا است

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رسانه های خبری روسیه، نیکولای پانکوف معاون وزیر دفاع روسیه امروز آدینه در سخنانی در مجلس این کشور تاکید نمود: مسکو در حال ارزیابی فعالیت مجدد پایگاه های نظامی در ویتنام و کوبا است، پایگاه هایی که در دوران جنگ سرد نقش مهمی در تقویت قدرت نظامی شوروی سابق داشته است.

روسیه اوایل دهه 2000 میلادی فعالیت خود در پایگاه نظامی و اطلاعاتی لوردس کوبا و همین طور پایگاه دریایی کام ران ویتنام را متوقف نموده بود. فروپاشی شوروی سابق موجب شده بود تا روسیه تصمیم به کاهش حضور نظامی خود در سراسر دنیا بگیرد.

ولی از آن زمان تاکنون سیاست خارجی روسیه فعالتر شده و این مساله منجر به تشدید تنش با کشورهای غربی شده است. بحران اوکراین و جنگ سوریه نمونه های روشنی از تنش در روابط روسیه و غرب است.

پانکوف اضافه نمود: وزارت دفاع روسیه هم اکنون در حال بازنگری تصمیمات قبلی در مورد تعطیلی پایگاه های نظامی است. وی از ارائه جزییات بیشتر خودداری نموده است.

وزارت خارجه ویتنام حاضر به موضع گیری در این خصوص نشده و مقامهای کوبایی نیز در دسترس نبوده اند.

آمریکا در حال عادی سازی روابط با کوبا است. دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین نیز تاکید نمود: شرایط دنیای به هیچ وجه ساکن و بدون تغییر نیست. طی دو سال گذشته تغییرات مهمی در عرصه امور بین المللی و امنیت دنیا ایجاد شده است. بنابر این، طبیعی است که همه کشورها این تغییرات را مطابق با منافع ملی خود مورد ارزیابی قرار دهند و گام های قاطعی را در مسیری که فکر می نمایند درست است، بردارند.

انخهای پیغام ،

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 362

به "روسیه به دنبال ایجاد پایگاه های نظامی در ویتنام و کوبا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به دنبال ایجاد پایگاه های نظامی در ویتنام و کوبا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید