فعالیت های HSE را نمی توان در یک سامانه یا اداره کل محدود کرد

به گزارش مجله باهام، به همت شرکت شهر سالم آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، حمید چوبینه دبیر شورای عالی HSE و شهرداران مناطق و رؤسای سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه شهرداری تهران برگزار شد.

فعالیت های HSE را نمی توان در یک سامانه یا اداره کل محدود کرد

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، در ابتدای این مراسم که به دلیل شیوع کرونا به صورت آنلاین برگزار شد، حمید چوبینه دبیر شورای عالی HSE طی سخنانی با بیان اینکه اهمیت ایمنی و محیط زیست در زندگی انسان قدمتی به تاریخ کهن بشر دارد، گفت: پناه بردن انسان اولیه به غار و جابجایی بین غارها نمونه ای از توجه بشر به ایمنی بیشتر و محیط زیست مناسب تر است.

مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به تشکیلHSE بعد از انقلاب صنعتی در انگلیس گفت: HSE در ایران نخستین بار در وزارت نفت راه اندازی شد و در شهرداری تهران نیز عمری 12 ساله دارد.

به گفته چوبینه، ما دیگر غار جدید نداریم که به آنجا برویم اما باید محیطمان را بر اساس شرایط جدید، ایمن شاداب و قابل سکونت برای همه نگه داریم تا تهران شهری برای همه باشد.

دبیر شورای عالی HSE ادامه داد: پیرو مصوبه شورای اسلامی سوم شهر تهران در سال 1392 شورای عالی HSE شهرداری تهران به ریاست شهردار تهران و دبیری مدیرعامل شرکت شهر سالم تشکیل و سامانه HSE شهرداری تهران در این شرکت راه اندازی شد.

او با اشاره اینکه HSE با جامعه ایمن گره خورده است، گفت: سیر بودجه ریزی برای سامانه HSE از ابتدا تا کنون فرایند نزولی داشته؛ به طوری که برای سال 1398 شورای محترم شهر تهران برای این مهم هزینه ای در نظر نگرفته است و با استفاده از بودجه شرکت شهر سالم و با همت کارشناسان سامانه و به مدد کارشناسان مناطق، فعالیت های مثبتی در سال جاری صورت گرفته است. امیدواریم برای سال های آینده مشکل بودجه برای این مسئله برطرف شود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم یادآور شد: برای مشخص شدن ارزش کار HSE، لازم است به نقاط سفید نقشه و حوادث زیادی که از آن پیشگیری شده، توجه شود. به طوری که با توجه به خدمات گسترده شهرداری در شهری چون تهران، حوادث از بسیاری از شهرهای کوچک و دورافتاده نیز کمتر بوده است.

او افزود: با توجه به مسیل ها و دره هایی که در تهران وجود دارد، در سیل سال گذشته که برخی از استان های کشور را با فجایعی روبرو کرد، با تدبیر شهردار محترم، با کار کارشناسانه شهرداران مناطق تهران و با دانش و مدیریتی که حوزه HSE ارائه کرد، حوادث تلخی که می توانست جان شهفرایندان عزیز را تهدید کند، در پایتخت اتفاق نیفتاد.

دکتر چوبینه اعلام کرد: متأسفانه حوادثی هم به وجود آمد که من از همکارانم خواستم تا درس آموخته های آن را تنظیم و منتشر کنند تا از تکرار آنها جلوگیری شود.

دبیر شورای عالی HSE شهرداری تهران با تأکید بر لزوم استقرار HSE در کلیه سازمان های شهرداری گفت: ما در این مدت، کمیته های متعددی با حضور اساتید مجرب حوزه HSE تشکیل دادیم و دوره های آموزشی زیادی را چه به صورت حضوری و چه در ماه های اخیر به صورت مجازی برای کارشناسان مناطق برگزار کردیم.

او با بیان اینکه باید شهفرایندان در شهر احساس امنیت کنند، در سرانجام گفت: HSE را نمی توان در یک سامانه و حتی اداره کل محدود کرد. کار در این حوزه به همکاری کل مجموعه شهرداری نیاز دارد و لازم است بالاترین مقام در هر منطقه مسئول HSE آن منطقه باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1455

به "فعالیت های HSE را نمی توان در یک سامانه یا اداره کل محدود کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت های HSE را نمی توان در یک سامانه یا اداره کل محدود کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید