منوچین: برنامه ای برای دیدار میان ترامپ و روحانی وجود ندارد

به گزارش مجله باهام، وزیر خزانه درای امریکا روز پنج شنبه اظهار داشت که کشورش تا این لحظه برنامه ای برای دیدار میان روسای جمهوری ایران و آمریکا مهیا نکرده است.

منوچین: برنامه ای برای دیدار میان ترامپ و روحانی وجود ندارد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله باهام، استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه در گفت وگو با شبکه سی ان بی سی با تصریح اینکه تا این لحظه برنامه ای برای دیدار میان حسن روحانی و دونالد ترامپ وجود ندارد، گفت: رئیس جمهور ترامپ با اینکه اعلام نموده که خواستار مذاکره بدون پیش شرط با رئیس جمهور ایران است اما تا بدین لحظه برنامه ای برای ملاقات با وی چیده نشده است.

وی در ادامه اضافه کرد: من، وزیر امور خارجه مایک پمپئو و باقی اعضای تیم امنیت ملی مان استراتژی فشار حداکثری علیه ایران را دنبال می کنیم. ما درآمدزایی آن ها را قطع کردیم. شکی وجود ندارد که کمپین فشار ما موثر واقع شده است.

به گزارش مجله باهام، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته در پاسخ به سوال خبرنگار کاخ سفید که در مورد دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل سوال می کرد، گفت: هر چیزی ممکن است!

وزیر امور خارجه آمریکاروز سه شنبه نیز در کنفرانس خبری مشترکی با استیون منوچین مدعی شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می تواند بدون هیچ گونه پیش شرطی با حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل دیدار کند.

این در حالی است که حسن روحانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای معرفی دو وزیر کابینه اظهار کرد: ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا نداشته و نداریم. با وجود پیشنهادات در این سال ها پاسخ ما منفی بوده است.

وی همچنین گفت: بحث دوجانبه با آمریکا به طور اصولی مطرح نیست اما ما گفتیم همان طور که آمریکا در 1+5 با ما بر سر مسائل هسته ای حرف می زد اگر همه تحریم ها را بردارد، حالا یا برگردد به برجام یا نه، باز هم امکان دارد در جلسات 1+5 حضور داشته باشد. این مشروط است که همه تحریم ها را بردارد. وقتی می گوییم مذاکره یعنی همه تحریم ها برداشته گردد. حرف ما واضح و روشن است. خارجی ها گاهی برداشت های اشتباه می نمایند. مترجمین گاهی حرف را بالا و پایین می نمایند. اصول سیاست های ما را رهبر معظم انقلاب مشخص می نمایند و همه ما راستا واحدی را طی می کنیم؛ بنابراین آنچه که دشمنان فکر می نمایند در کشور بین این دسته و آن دسته تفرقه وجود دارد، این طور نیست و در منافع ملی هیچ اختلافی وجود ندارد.

روحانی عصر چهارشنبه 20 شهریور نیز در تماس تلفنی امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، اظهار کرد: در صورتی که توافقات با اروپا نهایی گردد، آماده ایم به تعهدات برجامی برگردیم و جلسه ایران و 1+5 نیز تنها زمانی امکان پذیر است که تحریم ها برداشته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 345

به "منوچین: برنامه ای برای دیدار میان ترامپ و روحانی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منوچین: برنامه ای برای دیدار میان ترامپ و روحانی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید