منوچین: ترامپ گزینه ها در قبال چین را بررسی می کند

به گزارش مجله باهام، وزیر خزانه داری آمریکا مدعی شد چین اطلاعات کافی را درباره کرونا ارائه نداده است و ترامپ، در حال بررسی گزینه های خود در قبال چین است.

منوچین: ترامپ گزینه ها در قبال چین را بررسی می کند

به گزارش ، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه در ادامه اتهام زنی های واشنگتن به پکن درباره منشا ویروس کرونا، مدعی شد که چین اطلاعات کافی را درباره ویروس کرونا ارائه نداده است.

وزیر خزانه داری آمریکا همجنین مدعی شد: ترامپ، در حال بررسی گزینه های خود در قبال چین است.

تنش های آمریکا و چین از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بالا گرفته است. ابتدا تنش های دو کشور ابعاد تجاری به خود گرفت و دو کشور را بیش از دو سال درگیر خود کرد. پس از شیوع ویروس کرونا این تنش ها ابعاد تازه ای به خود گرفته و به دلیل اتهام زنی واشنگتن علیه پکن بر سر شیوع این بیماری هر روز تشدید می شود.

: تهدید ترامپ به قطع روابط آمریکا با چین

هشدار منوچین درباره خسارات شدید اقتصادی آمریکا

بسیاری از اطرافیان ترامپ و خود او بار ها چین را به دلیل شیوع ویروس کووید-19 مقصر دانسته و اتهامات بسیاری بر این کشور وارد کرده اند.

ترامپ و وزیر امور خارجه دولتش مدعی شده اند چین درباره مسائل مختلف مربوط به شیوع کرونا پنهان کاری کرده و به صورت شفاف اطلاعات مربوط به این ویروس را در اختیار نهاد های بین المللی قرار نداده است.

در جدیدترین این ادعا ها مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که هکر های مرتبط با چین نتایج تحقیقات آمریکا درباره ویروس کرونا را سرقت کرده اند.

چین نیز به دفعات این اتهامات را رد کرده است و از جامعه جهانی خواسته تا به این هجمه ها سرانجام بدهند و به فکر راه حلی برای مقابله به این ویروس باشند.

چین در پاسخ به اتهام زنی های آمریکا تهدید کرده است که تعدادی از مقامات آمریکایی را تحریم می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1139

به "منوچین: ترامپ گزینه ها در قبال چین را بررسی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منوچین: ترامپ گزینه ها در قبال چین را بررسی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید