هشدار چین به انگلیس: فورا به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید

به گزارش مجله باهام به نقل از رویترز، وزارت خارجه چین در هشداری شدید الحن از انگلیس خواسته است تا در امور داخلی هنگ کنگ دخالت نکند.

هشدار چین به انگلیس: فورا به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

در همین ارتباط هوا چون یینگ، سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با محکوم کردن مداخلات خارجی در مسائل هنگ کنگ، خواهان توقف فوری دخالت های لندن در اعتراضات هنگ کنگ شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام نموده که کشورش هرگز به کشورهای خارجی اجازه دخالت در امور هنگ کنگ را نخواهد داد، چون هنگ کنگ منطقه استعماری انگلستان نیست و یک منطقه اداری ویژه جمهوری خلق چین است.

به گفته یینگ، انگلستان نه حق مالکیت، نه حق مدیریت و نه حق نظارت بر هنگ گنگ را ندارد و این منطقه سال هاست تحت حاکمیت یکپارچه چین است.

پیش از این دومینیک راب وزیر خارجه انگلستان با رییس منطقه اداری ویژه هنگ کنگ تلفنی گفت و گو نموده بود که این مسئله از نظر چین غیرقابل قبول و دخالت در تحولات هنگ کنگ به شمار می رود.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین شروع شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواهان خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 282

به "هشدار چین به انگلیس: فورا به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار چین به انگلیس: فورا به دخالت در هنگ کنگ سرانجام دهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید