کمبود پرستار و راننده اتوبوس هم به عواقب برگزیت در انگلیس اضافه شد

به گزارش مجله باهام، رسانه های انگلیسی به کمبود پرستار و راننده اتوبوس به عنوان یکی دیگر از عواقب برگزیت پرداختند که شرایط دشواری را در این کشور ایجاد نموده است.

کمبود پرستار و راننده اتوبوس هم به عواقب برگزیت در انگلیس اضافه شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، نشریه دی سایت آلمان در گزارشی نوشت: افراد دارای معلولیت در انگلیس بعد از برگزیت به صورت فزاینده ای با مشکل یافتن پرستار ارزان روبرو هستند.

بر اساس این گزارش، کمبود پرستار در انگلیس بعد از برگزیت در این کشور به شکل چشمگیری افزایش پیدا نموده است.

به گزارش گاردین، بخصوص افراد معلول که به یاری ها و مراقبت های روزانه احتیاج دارند در این شرایط با مسائل زیادی روبرو شده اند.

پیتر هری، از مسئولین بخش جذب نیروی پرستاری برای افراد معلول در این باره گفته است: معمولا ما هر ساله بیش از 100 نیروی پرستار را استخدام می کنیم که تعداد آن ها به حدود 50 کاهش پیدا نموده است. از ماه ژوئن شرایط به صورت دراماتیک بحرانی تر می گردد.

بعد از برگزیت شاغلان از اتحادیه اروپا دیگر نمی توانند بدون ویزا در انگلیس کار نمایند و این مسئله این کشور را در بسیاری زمینه ها از جمله پرستاری با مشکل کمبود پرسنل روبرو نموده است.

پیتر هنری در این باره گفته است: بسیاری از نیروهای مراقبت و پرستاری که از معلولان نگهداری می کردند از خارج انگلیس بودند.

کتی اترینگتون، یکی دیگر از مسئولین بخش استخدام پرستار برای معلولین هم در این باره می گوید که متقاضیان انگلیسی نمی توانند کمبودهای کارکنان اروپایی در این بخش را جبران نمایند.

سازمان های مراقبت از معلولان در انگلیس چندین ماه است که از دولت درخواست می نمایند قواعد انعطاف پذیرتری را برای این صنعت وضع نمایند. دولت تا کنون این درخواست را رد نموده است.

یک سخنگوی وزارت کشور انگلیس در این باره گفته است که کارفرمایان باید به جای منتظر ماندن برای جذب نیروی خارجی ابتدا بر متقاضیان کار محلی تمرکز نمایند.

از زمان کامل شدن فرایند برگزیت در انگلیس و خروج کامل این کشور از اتحادیه اروپا مسئله فقدان نیروی ماهر و متخصص در انگلیس تشدید شده است.

در این کشور علاوه بر مشکل کمبود پرستار بعلاوه مسئله کمبود قصاب و راننده کامیون هم به وجود آمده که این مسئله منجر به اختلال در چرخه توزیع و کمبود سوخت و مواد غذایی در فروشگاه ها شده است.

البته اسکای نیوز خبر داده که مشکل کمبود راننده کامیون به زودی به رانندگان حمل و نقل مسافری انتقال می یابد چرا که اخیرا به علت دستمزدهای بهتر بسیاری رانندگان اتوبوس تصمیم گرفته اند به بخش تدارکات روی بیاورند. بعد از افزایش دستمزد رانندگان کامیون در انگلیس بسیاری رانندگان اتوبوس تصمیم گرفته اند به این شغل روی آورند.

بر اساس اعلام کنفدراسیون حمل و نقل مسافر در انگلیس در حال حاضر این کشور با کمبود حدود 4 هزار راننده اتوبوس روبرو است. اتصالات در بعضی مسیرها به علت این کمبودها لغو شده است. وزارت حمل و نقل اعلام نموده که قبلا مراحل آزمایش رانندگی و گواهینامه موقت رانندگان اتوبوس را تسریع نموده است.

مسئله کمبود شدید راننده کامیون در هفته های اخیر مسائل قابل توجهی را در انگلیس ایجاد نموده بود و تعدادی از پمپ بنزین ها به این علت دچار کمبود سوخت شدید شده و تعطیل شدند. قفسه بسیاری از سوپر مارکت ها هم خالی ماند.

با وجود بعضی تمهیدات دولتی هنوز چشم اندازی برای بهبود اوضاع وجود ندارد.

کار کردن به عنوان راننده کامیون از زمان نهایی شدن مسئله برگزیت دیگر برای غیر انگلیسی ها جذابیتی ندارد. پیامد وقوع برگزیت این کار دشوارتر از گذشته شده است و مرزها به اروپا بسته شده اند و موانع دیوان سالارانه بالایی وجود دارد.

انگلیس پس از 47 سال عضویت، 12 دیماه 1399 به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد. دولت این کشور می گوید به توافقی درباره آینده همکاری های تجاری با اتحادیه اروپا دست یافته است. اما عملا این خروج دردسرهای زیادی را به ویژه برای انگلیس ایجاد نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آبان 1400 بروزرسانی: 26 آبان 1400 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1967

به "کمبود پرستار و راننده اتوبوس هم به عواقب برگزیت در انگلیس اضافه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود پرستار و راننده اتوبوس هم به عواقب برگزیت در انگلیس اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید