17 هزار برنامه اندروید شما را ردیابی می نمایند حتی اگر متوقفشان نموده باشید

پژوهش های جدید نشان می دهد که برنامه های اندروید شما را ردیابی می نمایند، حتی اگر شما این برنامه ها را متوقف نموده باشید.

17 هزار برنامه اندروید شما را ردیابی می نمایند حتی اگر متوقفشان نموده باشید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، متاسفانه مسئله نقض حریم خصوصی و امنیت کاربران به شدت به موضوعی آزاردهنده تبدیل شده وروزی نیست که خبری در خصوص نقش حریم خصوصی کاربران منتشر نگردد.

اخیرا نیز نتایج یک پزوهش جدید نشان داده که بسیاری از برنامه های اندروید حریم خصوصی کاربران را نقض می نمایند و اطلاعات کاربران را ذخیره می نمایند، حتی اگر فرد این برنامه ها را متوقف نموده باشد.

درواقع این یک کابوس واقعی است که بعضی از برنامه ها تمامی فعالیت های شما را در طول زمان ردیابی نمایند، حتی وقتی که شما این برنامه ها را متوقف نموده باشید.

طبق تحقیقات موسسه بین المللی علوم کامپیوتر، تقریبا 17،000 برنامه اندرویدی اطلاعات کاربران را ردیابی و جمع آوری مینمایند و چندین برنامه متفاوت را به گوشی شما پیوند می زنند، این موضوع باعث در خطر بودن دائمی گوشی شما می گردد. سرگئی اگلمان، سرپرست این تحقیق، گفت: حریم خصوصی کاربر به واسطه این نوع میانبرها به طور کامل ناپدید می گردد. زمانی که برنامه ها این شناسه های مداوم را جمع آوری می نمایند، درواقع گوشی کاربر دائما در خطر است.

البته این نوع مسائل سابقه ای طولانی در صنعت فناوری داردبه عنوان مثال، ادوبی در سال 2011 مجبور شد پس از شکایت هایی که در خصوص قطعه های نرم افزاری مطرح شد که کوکیها را نگه می داشت، کل سیستم خود را بازیابی کند. شکایات مشابهی نیز در سال 2014 در خصوص استفاده از سرویس های ورایزون و AT & T مطرح شد که نشان می داد کاربران توسط این دو سرویس در چندین دستگاه ردیابی می شوند و این ردیابی قابل پنهان کردن نیست. در سال 2012 نیز مایکروسافت، گوگل را متهم به دور زدن استانداردهای امنیتی خود کرد.

با همه این ها، گوگل اعلام نموده است که گزارش اگلمن را مورد آنالیز قرار داده و اقداماتی را روی بعضی از برنامه ها انجام داده است. این شرکت گفته که سیاست های جدیدی را برای جمع آوری شناسه های سخت افزاری، آی دی های اندرویدی و بعضی اهداف مثل تشخیص تقلب مورد هدف قرار داده است.

یک سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت: ما این مسائل را بسیار جدی می گیریم. ترکیب تبلیغات با شناسه های دستگاه به منظور شخصی سازی تبلیغات به شدت ممنوع است. ما دائما در حال آنالیز برنامه ها از جمله موارد ذکر شده در این گزارش هستیم و زمانی که تبلیغات با خطمشی های ما مطابقت نداشته باشند واکنش نشان می دهیم.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 23 خرداد 1398 شناسه مطلب: 163

به "17 هزار برنامه اندروید شما را ردیابی می نمایند حتی اگر متوقفشان نموده باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "17 هزار برنامه اندروید شما را ردیابی می نمایند حتی اگر متوقفشان نموده باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید