قتل فرزند سفیر پیشین ایران در ایتالیا؛ پلیس: او دلال اسلحه بود!

به گزارش مجله باهام، خبرنگاران: پلیس ایتالیا روز چهارشنبه 21 اکتبر گزارش داد یک فرد ایرانی به نام فیروز سعید انصاری ، که متولد آمریکاست و تابعیت ایران را دارد در دفتر خود در شهر فورملو به ضرب گلوله کشته شده است.

قتل فرزند سفیر پیشین ایران در ایتالیا؛ پلیس: او دلال اسلحه بود!

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز سعید انصاری ، فرزند سفیر پیشین ایران در رم در زمان حکومت پهلوی بود که فردی سرمایه دار و ثروتمند به شمار می رفت و فعالیت های مالی گسترده ای را در ایتالیا در دست داشت.

فیروز سعید انصاری، فرزند علینقی سعید انصاری بود که از اسفند 1350 تا شهریور 1356 سفیر ایران در ایتالیا بوده است.

آقای فیروز سعید انصاری در ایتالیا فعالیت های مالی گسترده ای از جمله فروش خودروهای لوکس و اجاره دهنده خودروهای قدیمی به افراد مشهور و فوتبالیست ها بوده است. اما در عین حال گفته می گردد او در زمینه فروش اسلحه نیز فعالیت داشته است.

قاتل، کاوه فلاتی، یک سال قبل راننده سعید انصاری بوده و روز چهارشنبه بعد از مراجعه به دفتر مقتول و تقاضای پول با مقتول درگیر می گردد و در نهایت سه گلوله به سینه سعید انصاری شلیک می نماید. فلاتی در ادامه با شلیک گلوله به سر خود خودکشی می نماید به زندگی خود نیز سرانجام می دهد.

به گزارش روزنامه کوریره ایتالیا، این قتل روز چهارشنبه 21 اکتبر اتفاق افتاده است. کاوه فلاتی اخیرا به دلیل سوء سابقه در زمینه قاچاق مواد مخدر تحت تعقیب پلیس ایتالیا بوده و در صورت دستگیری باید راهی زندان می شد.

گزارش ها حاکی است فلاتی از انصاری درخواست پول می نماید و رد درخواست او از سوی مقتول سبب می گردد فلاتی ابتدا انصاری را به قتل برساند و در ادامه هم خودکشی کند.

از سوی دیگر روزنامه ریپولیکای ایتالیا گزارش داده که آقای سعید انصاری دو هفته قبل شکایتی از اخاذی را در اداره پلیس رم به ثبت می رساند. بر اساس ادعای آقای سعید انصاری، کاوه فلاتی دو هفته قبل به منزل او می رود و انصاری را تهدید می نماید در صورتی که مبلغ مورد نظر را پرداخت نکند، او را خواهد کشت. بر اساس گزارش این روزنامه قاتل سال قبل به عنوان راننده برای مقتول کار می نموده است.

سعید انصاری پیشتر متهم بود که قصد داشته تسلحیات و اسلحه به ایران بفروشد، اما با پیگیری پلیس ایتالیا و همچنین استراق سمع، این معاملات هرگز انجام نشد و تنها روی کاغذ باقی ماند.

هرچند رسانه های ایتالیا در ابتدا اعلام کردند ممکن است این جنایت به پرونده فروش اسله به ایران مرتبط باشد اما پلیس ایتالیا این حدس را تایید ننموده و اعلام نموده مدرکی در مورد ارتباط میان این دو پرونده با یکدیگر موجود نیست.

دفتر آقای انصاری در شهر کوچکی در شمال رم به نام فورملو قرار داشته و مقتول در همانجا با قاتل دیدار و در نهایت به زندگی این مرد 68 ساله سرانجام داده است.

خانواده مقتول تایید نموده اند که اخیرا آقای انصاری بارها درخواست دیدار هایی از سوی یکی از کارمندان سابق خود که در رم زندگی می نماید دریافت نموده بود اما اعضای خانواده از جزئیات بیشتر در این خصوص و همینطور آدرس و مشخصات فرد مذکور آگاه نبوده اند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1328

به "قتل فرزند سفیر پیشین ایران در ایتالیا؛ پلیس: او دلال اسلحه بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل فرزند سفیر پیشین ایران در ایتالیا؛ پلیس: او دلال اسلحه بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید