لطفا ناهار نخورید!

به گزارش مجله باهام، تسنیم/ کسی که در وعده ناهار غذای سنگین مصرف کند، شب تا دیروقت قادر به صرف شام نیست و صرف دیرهنگام شام منجر به بیخوابی شبانه، امتلا و عوارض جسمی متعدد می گردد؛ در این مطلب به 10 مزیت و سود ترک ناهار اشاره شده که ما را مجاب به ترک تدریجی وعده ناهار می نماید.

لطفا ناهار نخورید!

در باور طب سنتی، در طول روز خورشید مواد را از عمق بدن به سطح می آورد، به همین دلیل هضم در طول روز ضعیف است, این باعث توقف بیش از حد غذا در لوله گوارشی و افزایش شانس فساد آن می گردد که این امر مادر تمام بیماریها محسوب می گردد.

به همین دلیل بر اساس آموزه های طب سنتی، ایده آل این است که وعده غذا فقط صبح و شام باشد اما اگر نشد لااقل وعده ناهار باید غذایی سبک صرف گردد مثل نان سبوس کامل، آبمیوه طبیعی، کباب پرندگان سفیدگوشت و زرده تخم مرغ عسلی و از مصرف غذاهای سنگین مثل برنج، کباب گوشت قرمز، ماهی و سیب زمینی در وعده ناهار اجتناب گردد.

کسی که در وعده ناهار، غذای سنگین مصرف کند، شب تا دیروقت قادر به صرف شام نیست و صرف دیرهنگام شام منجر به بیخوابی شبانه، امتلا و عوارض متعدد جسمی می گردد؛ دیر خوابیدن منجر به خستگی صبحگاهی و صرف دیرهنگام شام منجر به بی اشتهایی به صبحانه می گردد و همه این مسائل از مصرف غذای سنگین در وعده ناهار آغاز می گردد!

اما در ادامه به 10 مزیت و سود ترک ناهار اشاره شده که ما را مجاب به ترک تدریجی وعده ناهار از رژیم غذایی روزانه می نماید:

1. فزایش قدرت سیستم ایمنی بدن

2. پیشگیری و درمان چاقی

3. پیشگیری و درمان چربی خون

4. پیشگیری و درمان قند خون و دیابت

5. پیشگیری و درمان کبد چرب

6. پیشگیری از ضعف حافظه و درمان ضعف حافظه

7. پیشگیری از غلبه دم و درمان کمکی در مهار غلبه دم

8. پیشگیری از فشار زیاد به معده و درمان کمکی برای پاک سازی معده

9. پیشگیری از ابتلاء به بیماریهای مختلف قلبی مانند انسدادها، ضعف عضلات و درمان کمکی آن

10. افزایش ضریب کارایی و قدرت پردازش مغز

بنابراین ترک تدریجی ناهار موجب تقویت کلی بدن، ایجاد نشاط، جوانی، طول عمر و ... می گردد؛ همچنین لازم به یادآوری است بر اساس مبانی طب سنتی و طب اسلامی، وعده غذایی شام تحت هیچ شرایط نباید حذف گردد البته شام باید در ابتدای شب صرف گردد و جدداً باید از خوردن شام در ساعات پایانی شب پرهیز داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 1074

به "لطفا ناهار نخورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لطفا ناهار نخورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید