مرکل: اتحادیه اروپا تعرفه های گمرکی آمریکا را تلافی می نماید

به گزارش مجله باهام، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آنگلا مرکل روز یکشنبه ضمن ابراز تأسف از تصمیم غیرمنتظره دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در عدم حمایت از اعلامیه رسمی گروه جی7، گفت که اتحادیه اروپا همچون کانادا علیه تعرفه های اِعمالی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم، تدابیر تلافی جویانه ای به مرحله اجرا می گذارد.

مرکل: اتحادیه اروپا تعرفه های گمرکی آمریکا را تلافی می نماید

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

مرکل در مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی آ. ار. د (ARD) آلمان گفت: خودداری [ترامپ از اعلام حمایت از اعلامیه رسمی] اقدامی تأمل برانگیز و البته تاحدودی ناراحت کننده بود.

با این حال، صدراعظم آلمان تأکید کرد که این اجلاس نشانه خاتمه مشارکت فرا آتلانتیکی اروپا و آمریکا نیست و توضیح داد که اروپا دیگر نمی تواند به این متحد خود (آمریکا) متکی باشد و خود باید سرنوشتش را در دست بگیرد.

صدراعظم آلمان در ادامه اضافه کرد که اتحادیه اروپا همچون کانادا در حال تهیه و آماده سازی تدابیری تلافی جویانه و منطبق با قوانین سازمان تجارت جهانی (WTO) علیه تعرفه های اِعمالی آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم است.

وی در پاسخ به این پرسش که اتحادیه اروپا در صورتِ اقدام متقابل دولت آمریکا علیه تدابیر تلافی جویانه این اتحادیه و وضع تعرفه بر واردات خودرو چه تدبیری اندیشیده است، گفت: در وهله اول، ما کوشش می کنیم که از بروز آن جلوگیری کنیم... و سپس امیدواریم که اتحادیه اروپا بار دیگر با اتحادی مشابه به این اقدام آمریکا پاسخ دهد.

مرکل در ادامه با اشاره به بودجه دفاعی نسبتاً پایین آلمان و تصدیق اظهارات ترامپ برای لزوم افزایش سهم آلمان در تأمین بودجه سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اضافه کرد: از جهاتی حق با ترامپ است. به همین دلیل ضروری است که ما بودجه دفاعی خود را افزایش دهیم.

آنگلا مرکل در بخشی دیگر از مصاحبه خود با شبکه تلویزیونی آ. ار. د گفت که استدلالهای رئیس جمهور آمریکا برای پذیرش مجدد روسیه در جی7 متقاعد کننده نبود.

وی ضمن تأکید بر این گفته رئیس جمهور آمریکا که روسیه در امور مربوط به جنگ و صلح نقشی مهم ایفاء می نماید، آن را موضوعی مسلم خواند و گفت که با این حال، اعضای تشکیل دهنده جی7 کشورهایی با ارزشهای مشترک هستند.

صدراعظم آلمان با تأکید بر لزوم حفظ گفتگوها با مسکو اظهار داشت که بدون حضور روسیه، هیچگونه راهکار مسالمت آمیزی برای سوریه و اوکراین وجود نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: baham1.ir شناسه مطلب: 531

به "مرکل: اتحادیه اروپا تعرفه های گمرکی آمریکا را تلافی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکل: اتحادیه اروپا تعرفه های گمرکی آمریکا را تلافی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید